Menu

Historia hodowli bokserów Excetra, wł. Monika Sarapata

Moim pierwszym bokserem był piękny pręgowany pies DAFNIS SPORTIVUS (Aga Medea ze Złotej Maski-MediterranAxel Rob Roy) hod.Lecha Mojsiejczyka. Miał być przede wszystkim spełnieniem marzeń - psiakiem do kochania, ale okazał się również wspaniałym psem wystawowym i reproduktorem. Zostawił dużo cennego potomstwa.

Po jego odejściu (żył tylko 9 lat) trzeba było wypełnić pustkę i tak na początku lat 80-tych trafiła do nas suczka KOBRA X-ray (Tina Hornet - Assat v. Regenweiher). Po niezwykle błyskotliwej karierze wystawowej, uzyskaniu inter championatu, przyszedł czas na szczenięta. Założyliśmy hodowlę EXCETRA i tym samym zasililiśmy krąg hodowców bokserów w Polsce.

Od KOBRY dochowaliśmy się dwóch miotów, z których tylko ROMY EXCETRA i RAJA EXCETRA pokazywane były na wystawach. ROMY zasiliła hodowlę LIDER i dała pięknego psa MOZART LIDER , a RAJA została mamą naszej następnej suni TORY spod Wielkich Yucc. Obie dziewczyny KOBRA i TORA żyły ponad 13 lat i do późnej starości cieszyły się niezłym zdrowiem. Na pewno pomogło im w tym mieszkanie na wsi i przebieżki w teren za końmi.

Po odejściu Tory i rocznej przerwie bez psa zapragnęliśmy kolejnego boksera. W 2006 roku zamieszkała z nami pręgowana ELITA Lider (SORAYA Lider- TOKAY Lider). Od razu zawojowała całe nasze stadko składające się z 4 kotów, kundelki Redy i 18-tu koni. Teraz jest już "poważną" damą i dumnie reprezentuje hodowlę EXCETRA.